– Полицијата интензивно трага по Стефан Кариќ, кој е осомничен дека синоќа во етно селото Врдничка кула ја нападнал Наташа Шавија и ѝ нанел тешки телесни повреди, а потоа побегнал од местото каде што се случил инцидентот, дознава „Блиц“ од соговорник близок до истрагата.

Напоменува дека треба брзо да биде лоциран и приведен со оперативно работење, а за целиот случај е известено и надлежното јавно обвинителство.

Надлежните во етно селото Врдничка кула за „Блиц“ велат дека, како што знаат, никој од вработените или гостите не го видел и не присуствувал на немилиот настан.

– Синоќа имавме прекрасна свадба. Беше многу убава забава, сите останаа до доцна во ноќта и немавме никакви инциденти. Одеднаш утрово се појави информација дека дошло до инцидент каде е повредена Наташа Шавија. Никој од вработените не го видел и најверојатно се случило надвор од комплексот. Можеби се скарале на враќање. Навистина не знаеме каде се случило и што се случило. Се што знаеме, дознавме од медиумите – изјавија за „Блиц“ надлежните од етно селото Врдничка кула.

Да потсетиме, Шавија изјави дека таму наводно била удрена во главата од Стефан Кариќ (31), поранешен член на реалното шоу „Задруга“, по што избегал од местото.

„Ме повлече за коса, па ме удри во вилицата“

-Тоа се случи во Врдничка кула, бевме заедно, прво ме влечеше за коса, па ми удри шлаканица, ама крвнички. Тоа не беше нежна шлаканица, туку онаква каква што маж би удрил друг маж. Излеговме надвор, потоа повторно ме повлече силно и ме удри со тупаница по левата страна. Моментално сум во болница, имам сериозни повреди, скршеница на вилицата и повреди на окото – вели Шавија за „Блиц“, а потоа продолжи:

– Тој мрази жени, беше мртов пијан, затоа се случи сето ова. Ќе бидат потребни повеќе операции.