Поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска веќе подолг период како се повлече од политичките води и јавноста и поради тоа ретко имаме прилика да ја видиме каде е и што прави.

Но, благодарение на социјалните мрежи понекогаш може да бидеме во тек со нејзините активности.

Ангеловска сподели „стори“ објава на која може да се види дека врнежливото време го искористила за да си посвети неколку минути на себе во теретана.

Па, така на нејзината објава може да ја видиме поранешната министерка како позира седната на справа за вежбање облечена во црни хеланки и црна спортска маичка.

Од приложеното може да заклучиме дека Нина изгледа „топ“.

Погледнете: