На 09.12.2021 околу 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во стан на ул.„Методија Шаторов – Шарло“, сопственост на М.Ш.(66), која била во станот и починала.

Од страна на лекар во 21.30 часот била констатирана смрт, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.