Ѕвездата на шоуто „This Morning“, естрадниот репортер Сем Рубин, почина на 64-годишна возраст.

Сем, долгогодишен водител на вестите на KTLA во Америка, почина од срцев удар.

– Викендов сме со многу тешко срце поради веста од Лос Анџелес дека нашиот холивудски репортер Сем Рубин почина на 64-годишна возраст.

– Тој со децении ги будеше луѓето со својот шарм и познавање на филмскиот свет, беше во контакт со ѕвездите и со љубов стана познат како „Холивуд Сем“. Ќе ни недостига.

Сем беше повеќекратно наградуван новинар – добитник на престижната награда „Еми“, наградата „Златен Мајк“ и беше избран за најдобар репортер за забава од страна на прес-клубот во Лос Анџелес.

Извор за Variety изјави дека Сем не се чувствувал добро кога го правел својот редовен сегмент од вестите во Холивуд во петокот.

Тој итно бил пренесен од неговиот дом во болница во Лос Анџелес, каде што доживеал целосен срцев удар, објави ТМЗ.