МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

Бормес лес Мимосас во последниве години е една од омилените летни дестинации на претседателот на Франција Емануел Макрон и првата дама Брижит Макрон.

Имено, таму на малото островче се наоѓа и замокот Бреганкон која во 1968 година станала службена летна резиденција на француските претседатели.

До 1963 година Франција го изнајмувала замокот, а последна приватна личноста која престојувала таму бил Роберт Белангер поранешен француски министер кој ја обновил и претворил во удобна резиденција со прекрасен и оригинален изглед.

Таа станала претседателска резиденција за време на Шарл де Гол, а во 2013 година била прогласена за национален споменик отворен за јавноста.

Ла Лантерне во Версај тогаш станала новата службена летна резиденција, но моменталниот претседател на Франција сепак преферира летен одмор во Бреганкон.

Во друштво на пријателите и семејството, Брижит и Макрон уживале во морските радости. Додека претседателот возел скутер на вода, првата дама одмарала под сенка на песочната плажа.

Кога станува збор за изборот на бикини, таа носела едноставен модел – едноделно бикини со зелени детали. Овој модел добро им прилега на жените благодарение на кројот и неутралната црна боја која никогаш не излегува од мода.

📷

📷

📷

📷