Албанската опозиција вечерва на плоштадот Скендербег во Скопје одржува завршен митинг пред Претседателските избори кои ќе се одржат во среда.

Еден од лидерите и тетовски градоначалник, Билал Касами, на својот Фејсбук профил објави фотографија на која може да се види колку народ има на митингот.