Деми Мур отпатува во Грција заедно со ќерка си Румер и двете слатки кученца.

58-годишната актерка ја покажа одржаната фигура во бикини во бургундец нијанса додека 32-годишната Румер носеше жолт костим за капење.

Нивна дестинација беше островот Миконос.

Румер е ќерка на Деми од бракот со Брус Вилис со кого има уште две ќерки. Тие беа во брак од 1987 до 2000 година.