Поранешната учесничка во познатото реално шоу „Задруга“, Сања Станковиќ отсекогаш важеше за атрактивна девојка, но ја изненади пошироката јавност кога покажа дека сака и жени, па беше во врска со Јована Томиќ- Матора.

Нивната врска траеше неколку години, живееја заедно, учествуваа во реални шоуа, но потоа раскинаа.

Станковиќ сега на социјалните мрежи објави фотографија од Копаоник на која позира опкружена со снег, на сноуборд и во скијачка облека. Она што на сите им падна во очи е дискутабилниот горен дел од гардеробата.

Станковиќ облече многу отворена маичка со деколте до папокот и на тој начин ги покажа градите.

„Ќе ги преладиш тие гради“, „Како не добива воспаление на белите дробови“, „Само пневмонија може да те спречи“, „Соблечи се по гаќички, најдобро ти е“, се само дел од коментарите.