Шокантна е видео снимката од трагичната сообраќајна несреќа во која две млади момчиња загинаа во соседна Грција.

На видеото што од кобниот судар на националниот автопат Патра – Атина кое денеска го објавија грчките медиуми, јасно се гледа дека тие поминале целосно законски на зелено светло.

Конкретно, на визуелниот материјал се гледа како моторотсо двете деца се движи во права линија со голема брзина кон Патра, по што удираат во автомобилот кој непрописно свртел лево.

Погледнете го видеото:

Според тамошните медиуми, во несреќата загинале 20-годишниот Јанис и 21-годишниот Јоргос.