Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ Анастасија на музичката сцена се појави пред две години кога во јавноста се претстави со песната „Совршен пар“.

Тоа што е интересно е дека манекенот Педро од спотот на Анастасија воодушеви многу девојки.

Овој бразилски манекен на Анастасија и паднал во очи на еден сајт на една модна агенција, а потоа веднаш го ангажирала за во својот спот.

Но Анастасија не е единствената која се решила да го ангажира Педро пред камерите.

Овој Бразилец се појави и во спотот на Северина Којиќ за песната „Туторијал“ која ја сними со победникот на пинкови ѕвездички Љуба Станковиќ.