На социјалните мрежи се појави шокантна фотографија од Белград.

Никогаш не знаеме на каква глетка би можеле да налетаме додека ги извршуваме нашите должности низ градот, пешачиме или одиме на работа или едноставно уживаме во прошетка. Така, случаен минувач нашол гол маж на улица во белградската општина Вождовац како се движел.

Инстаграм профилот moj_beo_grad_ објавил и фотографии од гол маж, а во описот стои дека неколку минути по фотографирањето пристигнала полиција и го привела голиот маж, што се гледа и на втората фотографија на слајдот.

View this post on Instagram

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad_)

-Околу 12 часот денеска во Маринкова Бара по улица се шета маж целосно гол. По неколку минути дојде патролата и го приведе – стои во објавата на Инстаграм.

Набрзо под објавата почнаа да се појавуваат разни коментари, како од загрижени, така и од хумористични корисници.

„Срам да ви е, децата ве гледаат“, „Можеби изгубил облог“, „После викендот“, „Можеби е во перење“, „Терминатор 2“, „Му треба помош, не осудувајте “, „Не патролирај за да го однесеш во притвор, туку брза помош и да добиеш терапија за кутриот да оздрави“, се само дел од коментарите.

Некои корисници процениле дека најверојатно станува збор за личност која не се чувствува добро.