Фолкерот Дарко Филиповиќ со години е во брак со многу атрактивната Јасмина Филиповиќ, за која многумина тврдат дека е една од најубавите сопруги на српските музичари.

На Инстаграм ја следат над 14 ипол илјади луѓе кои воодушевено ги коментираат нејзините провокативни фотографии, а особено внимание привлече последната што ја објави.

Овој пат Јасмина позираше во својот автомобил, во плишана тренерка и јакна со крзно, а додека го откопчуваше горниот дел, длабокото деколте ги „полуде“ нејзините следбеници.

Сопругата на Дарко последниве денови објави и слика со накит на долната усна, што исто така се коментира.

Да потсетиме, Дарко во 2011 година ја доби ќерката Настја со Јасмина.

📸

📸