На 23.04.2022 во 00.30 часот Н.Т.(34) од Скопје пријавил дека во угостителски објект на подрачјето на Карпош, додека бил со неговата сопруга и две други лица, по вербална расправија и закани од С.Р. и М.Н., со кои имал претходно нерасчистени меѓусебни односи, бил физички нападнат од М.Н., кој во нападот употребил кундак од пиштол.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.