Ретко кој би ја препознал…

Поради своите контроверзни текстови и спотови, се прослави многу брзо во Холивуд. Со својата специфична боја на глас ги освои љубителите на музиката, а поради убавината на лицето и совршена фигура, мажите ширум светот полудеа за неа, меѓутоа денес ретко кој би ја препознал.

Во последно време Лана Дел Реј ретко ја гледаме во јавноста, а последните фотографии кои се појавија ја шокираа јавноста. Имено, пејачката драстично го промени изгледот, потполно се запостави и има додадено повеќе од 15 килограми.

Забележливиот вишок килограми наиде на негативни коментари, со оглед на тоа дека секогаш имала неверојатно витка линија, ова претставува и огромна промена во нејзиниот имиџ.

Иако се најде на удар, пејачката не се грижи за тоа и изгледа дека никогаш не била посреќна. Таа ужива во љубовта со вереникот Клејтон Џонсон и на сите им испрати порака дека вистинската жена не е совршена и дека не треба да биде.

Вака изгледаше пејачката пред неколку години:

📷