Соња Ковач под фотографијата во костим за капење со многу исечоци ги извести своите следбеници дека ја отворила сезоната за сончање. Инфлуенсерката и актерка Соња Ковач позираше покрај базен во едноделен виолетов костим за капење.

Длабоките исечоци на страните ја истакнаа нејзината беспрекорна фигура, а внимание привлекоа и нејзините нозе. Таа на своите следбеници им се пофали и како го поминала викендот и што направила:

„Ја отворивме сезоната за сончање овој викенд. Сега е лесно да се започне со затворање“, рече таа.

„Немаш 38 години, изгледаш како да имаш 20 години“, „Зошто ни го правиш ова? Сакаш ли да ни го прескокнеш срцето?“, „Уф“, „Леле“, „Жена бомба“ , „Гениј“, „Неопишливо одлично“, беа само дел од коментарите.

Соња во последно време редовно го привлекува вниманието со своите модни изданија на хрватското крајбрејже, па поради тоа е омилено лице на многу фотографи.

View this post on Instagram

A post shared by Sonja Kovac (@xoxosonjakovac)

Како актерка се прослави во серијата „Соседи засекогаш“, а откако стана инфлуенсер живее живот како од бајка. Таа патува низ светот, поканета е на престижни модни настани, дизајнери и подаруваат облека, а водечките светски козметички брендови ја опсипуваат со подароци.

Често ја придружува нејзиниот вереник Горан Мандиќ, кој ја запроси минатата година на Малдиви на десетгодишнината од нивната врска и кого долго време го криеше од јавноста.