На 08.06.2021 околу 07:15 часот на автопатот Миладиновци – Штип, на место викано „Ерџелиски мост“, С.М.(20) од с.Кадрифаково, светиниколско, управувајќи патничко возило „фолксваген поло“ со светиниколски регистарски ознаки, изгубила контрола и излетала од патот.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. и била пренесена во Клиничката болница Штип каде починала.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа на ОВР Свети Николе.