Водителот Урош Божиќ сподели објави на својот Инстаграм профил за да покаже како изгледа една свадба за која е одлучено да се потроши огромна сума пари. Имено, на сликите од неговите „сториња“ на Инстаграм може да се види гламурозна свадба со среќни сватови облечени во многу екстравагантни фустани, а пари летаа насекаде.

Свадбата се одржа во Црна Гора, а очигледно домаќините не зажалија што ги потрошија заработените пари за добра прослава, а не изостанаа ниту бесните автомобили кои продефилираа низ улиците.

Венчавката се одржа токму на брегот на морето во хотел, а се беше модерно уредено и уредено како од филмовите. Со оглед на тоа што домаќините не заштедиле ниту еден денар, за гостите биле избрани скапи пијалоци, а на менито биле и морските плодови.

Колку не штеделе се гледа од фактот дека на свадбата пееле две големи ѕвезди, Слоба Радановиќ и Лепа Брена. Свадбената веселба падна во екстаза кога Слоба пееше со својот моќен глас, но атмосферата уште повеќе се вжешти кога на сцената се појави Лепа Брена.

Како што напиша водителот, буџетот за венчавката бил милион евра, а кога паднала ноќта, следел голем огномет.