Левото крило на српскиот суперлигаш Бекамент, Зое Петровиќ важи за една од најубавите ракометарки.

22-годишната ракометарка, која во иднина би требало да заигра за сениорската репрезентација на Србија, е голем љубител на социјалните мрежи.

Петровиќ освен фотографиите од нејзините настапи, често објавува разголени фотографии.

Атрактивната ракометарка минатата сезона на 18 одиграни натпревари во српскиот шампионат постигна дури 90 погодоци.