СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ТАЖНА ВЕСТ: Ноќеска почина легендата на скопската кафанска музика (ФОТО)

Со голема болка и тага објавувам дека ноќеска почина Спасе Попов – легендата на скопската кафанска музика, објави на својот Фејсбук профил Златко Бојаџиев.

– Ќе останат незаборавни неговите песни и рецитации на КОШТАНА и ЈАНИЧАРИТЕ, неговиот баршунаст баритон и беше голем работник, имаше енергија со часови непрекинато да свири и пее. Беше енциклопедија за песни, мислам дека немаше песна што не ја знаеше. Поминавме заедно повеќе од 20 години во музика и смеа. Скршен од болка, изјавувам сочуство на неговата фамилија. Бог да го прости, нека почива во мир, напиша Бојаџиев.