Теа Таировиќ се најде во центарот на скандалот кога беше објавено видео во кое пејачката задоволува маж користејќи помошни се*с помагала.

Таа до сега не се огласи за овој скандал, а сега за прв пат испрати порака до сите жени преку нејзиниот профил на Инстаграм.

На овој начин, Теа им даде до знаење на сите дека има жени кои ја поддржуваат.

– Сакам да им се обратам на сите на кои не стигна да им одговорам на пораките. Девојки, жени мои, благодарам до небото и назад! Така се покажува солидарноста и поддршката на жените, само дајте ни удобни чевли и светот е наш, напиша пејачката на својот Инстаграм.

Инаку, откако Таировиќ постигна неверојатен успех со песната „Хајде“, се појави овој скандал, по што нејзината цена нагло скокна, а бројот на настапи се зголеми, што значи дека и таа успеа да профитира од скандалот.

Според медиумите, целата афера ја „наместило“ нејзиното наводно поранешно момче, со кое таа не сакала да се смири, а тој за ова видео побарал неверојатни 3.000 евра.

Сепак, имајќи предвид дека не ги добил парите што ги побарал, тој решил да се одмазди без надомест, а снимката ја објавил без да добие ништо.

Со цел да и наштети, тој сепак се чини дека само и помогна на Теа да заработи и да работи двојно повеќе од порано.