Утринава околу 06.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски” во Скопје, патничко возило „ауди”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Ш.(43) од Скопје, удрило во пешакот М.А.Д.(28) од Скопје.

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила М.А.Д., констатирани во Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза”.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје“, информираат од МВР.