СРБИЈА- Утрово во 06:30 часот во Ново Орахово кај Бачка Топола се случила сообраќајна несреќа во која загина млад човек (24).

– Како што дознаваме, нерегистриран мотоцикл управуван од млад човек излетал на патот Торнички и удрил во бандера, јавуваат српските медиуми.

Од здобиените повреди починал на лице место.