Младо момче утринава си го одзеде животот во Охрид, пренесува „Курир“.

Според информациите трагедијата се случила на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид.

Неофицијално, момчето на возраст од околу 24 години се само**ило скокајќи од тераса.

Од охридската полиција за Курир потврдуваат дека имаат пријава за починато лице, но повеќе детали засега не се откриваат. Увид во тек.