50 годишен Албанец е убиен денеска среде бел ден во Солун. Полицијата што го води случајот продолжи да го идентификува сторителот кој денеска напладне го уби 50-годишниот маж од Албанија пред бензинска пумпа во Аналипси, Солун. Полициски извори известија дека полицајците успеале да го идентификуваат сторителот од регистарската табличка на автомобилот во кој се возел.

Истрагата за негово пронаоѓање е во тек, но до сега тој се води како лице по кое се трага. Се потсетува дека инцидентот се случил неколку минути пред 13 часот, на улицата Солонос бр. 51. Жртвата се здобила со тешка повреда на рамото и по кратко време починала.

Видео снимка од моментот на убиството убиството на 50-годишникот е објавена попладнево во грчките медиуми. На видеото се гледа како жртвата се расправа со возачот на автомобилот, а потоа се обидува да го удри со синџир. Потоа ги прима истрелите и паѓа на тротоарот.

Според информациите, во 50-годишната жртва со албанско потекло било пукано најмалку двапати, а се уште не се разјаснети причините кои довеле до трагедијата. Предупредуваме дека снимката за некого може да биде вознемирувачка.