Актерката Даница Максимовиќ со години важи за една од најзгодните актерки.

Дека годините не и можат ништо покажува и фотографијата на која позира во бикини, па доби еден куп коментари на социјалните мрежи.

Максимовиќ го покажа своето згодно тело во седмата деценија од животот, а на нејзиниот изглед може да и позавидат многу млади девојки.

Секој смел потфат започнува во нас, напиша актерката на фотографијата.

📸