Италијанската новинарка Грета Бекаглија, доживеа доста незгодни моменти по натпреварот Емполи – Фиорентина, кога се јави во живо да извести пред стадионот до студиото.

Таа професионално си ја извршуваше својата работа, како и секој ден, но имаше момент кое едноставно е недозволиво за било која публика и навивачи.

Во центарот на вниманието беа неколку навивачи, кои минувајки покрај неа, ја удираа по задникот, што и сама беше шокирана поради таквите потези.

Се обиде да им објасни веднаш, но залудно….. „Извинете, тоа не смеете да го правите, навистина не смеете“, порача Грета.