Додека за време на корона пандемијата повеќето од луѓето седат дома, некои мора да работат и во ризични услови. Лекарите и медицинските работници, полицијата, војската, пожарникарите, но и медиумите… Или поточно оние медиуми чија работа е неизводлива од дома, како што се телевизиите.

Водителката на утринската програма на ТВ „Пинк“, Дајана Пауновиќ важи за една од најсексапилните, најзгоди и најатрактивни ТВ лица во регионот. Таа секојдневно ги импресионира гледачите со својот стил на облекување и однесување.

Така, на Инстаграм, Дајана ги воодушеви следбениците со новата фотографија на која позира во црно ултра – мини фустанче, кое е толку кусо и тесно што едвај го покри, а малку и го откри она што водителката под него го носи, откако таа ги прекрсти долгите нозе, што така гордо ги истакнува.

И додека „миничот“ на Дајана се поткрена малку повеќе од што треба, нејзината „меѓуножна панорана“ воодушеви многу обожаватели, кои заклучија дека таа никогаш не изгледала поубаво, попожелно и посекси… па и порачаа: „Утре, пак да го облечеш“!

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸