Познатата српска водителка Оливера Чоловиќ стана хит на социјалните мрежи откако камерата го фати нејзиниот целосен аутфит.

Луѓето често гледаат водители на вести само до половината, па изгледаат многу строго стилизирано. Сепак, тоа не е баш така, а ова го откри српската водителка.

Таа на својот Инстаграм ја сподели својата фотографија која најпрво кружеше на интернет, а потоа и самата реши да ја објави. Еден колега од телевизијата ја фотографирал додека била во програмата и јасно се видело што всушност носи надолу.

Имено, вниманието го привлече нејзината комбинација која ја носеше за време на презентирањето на вестите. Водителката носеше црвено сако кое гледачите можеа да го видат, но она што не можеа да го видат беа кратки виолетови хеланки и сребрените влечки.