Репрезентативецот на Данска Кристијан Ериксен колабираше на теренот на Паркен во Копенгахен, на мечот меѓу домаќинот Данска и Финска во рамки на Европското првенство.

Во моментов никој не знае каква е состојбата на данскиот репрезентативец во моментов. Единствено што може да се види се само молитви за здравјето на Ериксен.

ФОТО: АФП

Молитви пристигнуваат од секаде, од сите светски фудбалски фан страни, како и од италијанскиот новинар Фабрицио Романо.