Рано утрово во 5.30 часот на крстосницата на булеварот „Кузман Ј. Питу“ кај „Скопјанка“ во Аеродром се случи уште една тешка сообраќајка, објави Независен.мк.

Се судрија патнички автомобил и комбе, но за среќа немаше жртви туку тројцата патници добија полесни повреди, иако еден од нив беше однесен со Брза помош.