Вечерва во СВР Скопје е пријавено пукање од огнено оружје во чајџилница на ул. Браќа Реџепагиќ во Скопје, при што, според пријавеното се повредени три лица, а едно од нив починало од повредите, велат од МВР за КУРИР.

Полициски службеници се упатени на местото на настанот за расчистување на случајот.