Поп ѕвездата Јелена Карлеуша денеска околу 14 часот гласаше на избирачкото место во белградската општина Савски Венац и ја исполни својата граѓанска должност.

Јелена гласаше на избирачкото место во Школата за дизајн на улицата Крупањска на Дедиње.

Карлеуша и овој пат ги воодушеви сите присутни со својот елегантен стајлинг на кој никој не остана имун. Јелена беше од глава до пети во бела комбинација, а преку лицето имаше мрежа.

По гласањето, пејачката се приближи до кутијата со гласачките ливчиња, каде со насмевка позираше пред присутните фотографи.

Карлеуша излезе на гласање, а за нејзиниот стајлинг дефинитивно ќе се зборува до наредните избори.

📸

📸

📸

📸