СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Заев се огласи за шпекулациите- еве дали семејството Заеви ја презема РЕМЕДИКА

По објавите во неколку медиуми дека „Ре-Медика“ ќе добие нови сопственици, односно дека ќе ја преземат поранешниот министер за здравство Венко Филипче и семејството Заеви, директорката на „Ре-Медика“ Елица Јорданова, сопруга на бизнисменот Минчо Јорданов, минатиот месец за „А1он“ рече дека засега не се планира промена на сопственичката структура на болницата и демантираше дека болницата најавила дека ќе ја напуштат лекарите кои не сакаат да работат со новите сопственици.

За секои промени, Јорданова рече дека јавноста навреме ќе биде известена, преку официјално соопштение.

„А1он“ за објавите за преземањето на болницата побара став и од поранешниот премиер Зоран Заев.

„Навистина не сфаќам зошто оваа тема е воопшто излезена. Во моето семејство нема дејности од областа на здравството за воопшто моето име и името на моето семејство да се поврзуваат со која било здравствена установа, вклучително и со ‘Ре-Медика’. Посебно не сфаќам како тоа вработените се чувствуваат загрозени од мене и моето семејство. Отворено ги демантирам тие дезинформации и по којзнае којпат потврдувам дека нема ништо точно во шпекулациите и лагите дека јас или некој од семејството Заеви ја преземаат болницата ‘Ре-Медика’“, изјави Заев на почетокот на минатиот месец за „А1он“.

Тројца лекари во последните пет дена преминаа од „Ре-Медика“ во „Аџибадем Систина“. Според објавите на „Систина“ прв од „Ре-Медика“ заминал специјалистот по урологија Сотир Ставридис, кој работи и на државната Клинка за урологија.

По него од „Ре-Медика“ си замина и медицинскиот директор, торакалниот хирург Андреја Арсовски, а од вчера во тимот на „Систина“ е и Глигор Димитров, гинеколог-акушер кој во „Ре-Медика“ беше шеф на одделот за гинекологија и акушерство.