На 01.04.2023 во 20:10 часот во с.Д.Бањица, гостиварско, од полициски службеници од Полициска станица Гостивар приведена е М.М.(40) од Гостивар, затоа што агресивно се однесувала кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.