Познатиот адвокат Драган Коњевиќ, брат на жената (59) која денеска загина во Сомбор, кога дрво ѝ паднало врз автомобилот, доживеал сообраќајна несреќа додека одел на местото каде што настрадала неговата сестра.

Во несреќата учествувале повеќе возила, нема информации дека има повредени лица.

Не бил во алкохолизирана состојба, возел до локацијата каде што настрадала неговата сестра.

Потсетуваме, во силното невреме кое околу 17 часот го зафати Сомбор и околината, една жена загина при пад на дрво врз возилото „Пежо“ што го возела.