Актерот Драган Маринковиќ Маца и неговата 20 години помлада нежна половина, сопругата Јована Маринковиќ овие денови отпатуваа на одмор на Малдивите.

Доказ дека брачниот пар ужива на ова егзотично место, докажуваат и нивните фотографии на нивните Инстаграм профили.

Јована прво уживаше на лулашка која била веднаш до океанот, за да подоцна се охрабри и се соблече топлес на топлото време.

View this post on Instagram

A post shared by Jovana Marinković (@jovanadraganova)

Таа на видеото кое го објави ги прекрива со рацете бујните гради, позирајќи кон камерата.

Инаку парот се венчаше во јануари 2016 година, а ова е доказ дека одлично се сложуваат во бракот и љубовта.