СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

АПОКАЛИПСА вечерва во Погорица: Градот „исчезна“ во невремето- застрашувачка снимка од бура која коси сè пред себе (ВИДЕО)

Силно невреме проследено со град во попладневните часови го зафати црногорскиот главен град Подгорица.

Град паѓаше десеттина минути, а врнежите проследени со грмежи и силен ветер направија голем сообраќаен метеж, јавуваат подгоричките медиуми.

Според порталот „Дан“, во близина на „Унион бриџ“, на патот кон гробиштата Чепурци се соборени повеќе дрвја, а едно дрво паднало врз автомобил што бил паркиран таму.

Сообраќајот во овој дел од градот е привремено во прекин. Градот, велат, направил големи штети на посевите во приградските населби.