Српската пејачка Елма Синановиќ пред дваесеттина години беше навистина популарна на овие простори.

Нејзините хитови беа познати, многуммина ги слушаа, а потоа, пред околу десет години, ненадејно се одлучи да се повлече од естрадата и да се посвети на приватниот живот и нејзината ќерка.

Во 2018-та година се врати на естрадата и издаде нов албум, но и се случи голема трагедија кога нејзиниот сопруг Смаил Синановиќ-Маги почина после долга и тешка болест.

View this post on Instagram

A post shared by ELMA SINANOVIĆ (@elmasinanovic_official)