Македонската фолк пејачка Елена Велевска навистина изгледа волшебно. Таа докажа дека жените дури и на прагот на петата деценија можат да изгледаат фантастично.

Вито тело, негуван изглед, стилски усогласена, едноставно парира на светските музички диви. Во октомври годинава таа ќе наполни 41 година.

Елена е мајка на три деца, но сепак успева да ги усогласи сите обврски и секогаш да биде во топ форма, како што е и сега.

Таа на својот Инстаграм профил стави фотографии од костим за капење, и нема што да додадеме, освен дека Елена изгледа навистина одлично.

-Овој живот убав е!, порача Велевска.

View this post on Instagram

A post shared by Elena Velevska (@evelevska)

View this post on Instagram

A post shared by Elena Velevska (@evelevska)

View this post on Instagram

A post shared by Elena Velevska (@evelevska)

View this post on Instagram

A post shared by Elena Velevska (@evelevska)