Оние кои го следат шоуто за музички таленти „Ѕвездите на Гранд“ многу добро се сеќаваат на Дуња Поповиќ, бидејќи токму таа одбележа неколку сезони од ова музичко шоу, како со вокалните настапи, така и со импресивни настапи и комбинации на облека.

Сепак, поради скандалот што се случи поради расправија со членовите на жирито, во 2016 година таа засекогаш го напушти овој натпревар, и оттогаш се случуваат многу важни работи во нејзиниот приватен живот.

Во меѓувреме, Дуња дипломираше на Филолошки факултет за наставничка, го роди својот син Виктор, се омажи, но и се разведе, на почетокот на минатата година.

Поповиќ ја објави својата последна песна „Incidentna“ пред неколку години, но сега одлучи повторно да го најде своето место на естрадното небо.

Пред да објави нова авторска песна, потпишана од Немања Антониќ, Дуња започна да снима кавери на познати песни на својот канал на Јутјуб, а како звучи една од нив можете да слушнете подолу, но и да видите како изгледа Поповиќ сега, ќе се согласите дека промената е драстична.

View this post on Instagram

A post shared by 🌺 Dunja Popovic 🌺 (@dunjapopovicofficial)

View this post on Instagram

A post shared by 🌺 Dunja Popovic 🌺 (@dunjapopovicofficial)

View this post on Instagram

A post shared by 🌺 Dunja Popovic 🌺 (@dunjapopovicofficial)

View this post on Instagram

A post shared by 🌺 Dunja Popovic 🌺 (@dunjapopovicofficial)

View this post on Instagram

A post shared by 🌺 Dunja Popovic 🌺 (@dunjapopovicofficial)

View this post on Instagram

A post shared by 🌺 Dunja Popovic 🌺 (@dunjapopovicofficial)