Секој од нас си има изградено своја слика за изгледот на јавните личности.

Тие пак, ретко преферираат да се појават пред јавноста во поинакво издание од она какво ги гледаме пред камери, настапи, на социјалните мрежи… Но од тоа правило, некои од познатите знаат да направат исклучок, а од приложеното да се покажат во едно поприродно и секојдневно издание, поразлично од препознатливото.

Познатата пејачка и ТВ водителка Адријана Алачки е една од оние дами што секогаш изгледаат средено, како пред камерите, така и на настап.

Препознатлива шминка, фризура и најчесто елегантно спортски комбинации кога е во прашање имиџот.

Но, деновиве таа на својот Инстаграм профил приреди едно изненадување за своите следбеници кои веруваме тешко ја препознаа без шминката и фризурата.

Легната на козметичкиот стол, само со маска на лицето, Адријана е како друга личност.

Лифтингот сигурно и беше добредојден, па по истиот како и секоја жена ќе чувствува уште поголема самодоверба и пријатност во сопствената кожа.