Македонија ја знае како Наташа Фигурела, поради истоимениот салон за убавина и специфичниот метод за слабеење за кој веќе две децении таа ја има лиценцата. Скопјанки доаѓаат кај неа да ги разубавува, но често и да се консултираат што таа прави за да изгледа така неодоливо.

Наташа Петровска дефинитивно е една од најубавите и најнегуваните жени кај нас, како одминува времето сите се прашуваат која е тајната на нејзината магнетска привлечност.

Доказ за тоа дека е уникатна во секој поглед се и најновите фотографии со кои ги почести своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм. Коментарите се воодушевувачки, нејзиното тело беспрекорно, а аутфитот како и секогаш…секое парче искомбинирано со вкус и по последна мода.

Но најважен е начинот на кој се носат овие брендирани модели, а сензуалноста и грациозноста на Наташа е ненадминлива.

Погледнете како таа со другарките се забавува на островот кој важи за втора Ибица – Миконос.