СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Марија Груевска доживеа СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА на само три дена пред свадбата

Младата македонска пејачка која се прослави во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ сподели тажна вест.

На само три дена пред свадба, Марија Груевска доживеа семејна трагедија. Таа со потресни зборови на „Инстаграм“ се прости од својата баба со која очигледно била приврзана.

„Ќе ми недостигаш премногу. Животот е некогаш премногу суров и не знаеш дали да се радуваш зошто за три дена правиш свадба, или да плачеш поради загубата на најблиска личност. Почивај во мир бабичке најсакана, секогаш ќе живееш во мене и во моето срце“, напиша Груевска.

Талентираната битолчанка пред неколку месеци се вери со долгогодишниот партнер Синиша. Неодамна откри дека свадбата ќе биде на отворено, кај еден манастир во близина на Битола.

„Синиша и јас очекуваме околу 600 гости, а прославата ќе трае три дена. Ги повикав сите оние со кои се натпреварував и уште десетина од страна кои се мои големи пријатели, а кои исто така беа во „Ѕвездите на Гранд“. Се надевам дека и тие ќе се фатат за микрофонот, покрај главниот бенд кој ќе биде задолжен за веселбата, а тоа е „Молика јуниор“, раскажа таа за „Гранд онлајн“.