Анѓелка Прпиќ ги воодушеви своите фанови во бомбастична модна комбинација во која доминира прекрасната црвена боја.

Шармантната актерка Анѓелка Прпиќ во последно време покажа дека има смисла за мода, а со своите комбинации ги воодушевува не само обожавателите, туку и модните критичари ширум регионот. Во нејзиите комбинации доминира црвената боја, која без сомнение го радува окото на гледачот, кочиј поглед сепак овој пат се задржа на нешто друго.

Убавата актерка се одлучи за црвен фустан со пуштен крој, кој го комбинираше со сребрени салонки. Фустанот во преден план ги истакна долгите нозе на Анѓелка, а под него изгледа како нешто да ѕирка на оваа фотографија. Доволно за да ги заскокотка машките мечти, а актерката да покаже дека и Анѓелка знае да биде секси!

„Кога ќе ме научат како нозете да ми изгледаат подолги“ – се зборовите со кои Прпиќ ја опиша споменатата фотографија, а ако тоа беше поентата на оваа фотосесија, изгледа дека српската актерка одлично се снашла, бидејќи нејзините нозе изгледаат навистина неверојатно долги во оваа поза.