Два автомобили со скопски регистерски таблички денеска се судрија на паркингот во трговскиот и забавен центар East Gate Mall во Скопје.

Според фотографијата споделена на социјалната мрежа Твитер, автомобили марка „Волксваген Поло“ и „Хјундаи Елантра“ се видно оштетени, а повеќе детали како дошло до судирот при попупразен мол засега не се познати.

Засега нема информации дали при инцидентот има можеби и повредени лица или пак станува збор само за материјална штета на автомобилите.

Невниманието на еден, а можеби и на двајцата возачот најверојатно е главна причина за ваквиот епилог, но и порака за сите возачи дека треба да се внимава постојано, дури и на паркинг и дури и кога моловите се речиси празни на празнични денови како денешниот.