На 13.11.2021 во 17.00 часот во СВР Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола била донесена почината 18 годишна девојка од Битола.

Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција.