Меган Маркл, сопругата на принцот Хари, денеска беше обземена од емоции за време на погребната служба на кралицата Елизабета Втора во Вестминстерската опатија.

Таа се расплака за време на богослужбата која ја следат милиони луѓе ширум светот, а фотографите ја фотографираа како ги брише солзите.

Освен тоа, Меган длабоко воздивнала кога поминала покрај ковчегот со починатата кралица, на која и се поклонила на службата на кралот, пренесува Bitane Mirror.

Со оглед на тоа што Меган Маркл е под лупата на светската јавност, особено по смртта на кралицата Елизабета, а секој нејзин чекор или гест се толкува како фолија, веројатно и овие нејзини солзи ќе наидат на лавина реакции.

Војвотката од Сасекс пристигна во Вестминстерската опатија со автомобил со Софи, грофицата од Весекс.

Меган пристигна во црн фустан и црни потпетици, со кои комбинираше капа во иста боја. „Мирор“ пишува дека таа одела неколку чекори зад Кејт Мидлтон, принцезата од Велс, кон Вестминстерската опатија, што многумина го протолкуваа како јасно нејзиното место во кралското семејство.

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸