СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Во последните 24 часа се направени 6.802 тестирањa, а регистрирани се 1.081 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 314 • Гостивар – 187 • Тетово – 160 • Куманово – 84 • Струмица – 60 • Кичево – 47 • Охрид – 38 • Дебар – 30 • Струга – 27 • Прилеп – 25 • Битола – 20 • Штип и Ресен – по 12 • Радовиш – 11 • Велес и Кочани – по 9 • Берово и Виница – по 6 • Кратово – 5 • Кавадарци и Свети Николе – по 4 • Пробиштип – 3 • Неготино и Пехчево – по 2 • Делчево, Валандово, Крушево и Македонски Брод – по 1

Пријавени се 15 починати лица: по 3 починати лица од Скопје (37г,43г и 49г), Куманово (46г,55г и 63г), Тетово (60г,65г и 79г) и Гостивар (53г,69г и 77г) и по едно лице од Струмица (52г), Струга (43г) и Кичево (77г). Сите пријавени починати лица се починати во болнички услови.

Регистрирани сe 91 оздравени пациент од:

• Скопје – 35 • Гостивар – 12 • Тетово – 9 • Кичево и Дебар – по 8 • Куманово и Струмица – по 5 • Прилеп и Радовиш – по 2 • Битола, Кавадарци, Штип, Ресен и Крива Паланка – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 1.079.818 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 164.529 бројката на оздравени пациенти е 151.235, на починати е 5.589, а бројот на активни случаи изнесува 7.705.