СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ОБЈАВЕНИ ФОТОГРАФИИ: Ова се 4-те загинати момчиња- двајца од нив имаат по 19 години, еден 18 и еден 20

Телата на четворицата млади момчиња кои загинаа неколку часа по полноќ кога со автомобилот излетале од мост враќајќи се од забава, биле пронајдени дури утрово околу 10 часот во коритото на реката Каменица кај селото Јаничиќ кај Чачак.

Нивниот автомобил, како што се претпоставува, удрил во дрво поради неприлагодена брзина и слетал од мостот. Како што дознаваме, младите претходно биле на забава во тој простор, од која полицијата ги растерала гостите.

Несреќата се случила во текот на ноќта, а дури утринава околу 10 часот било забележано возило во поток во селото Јанчиќи. Нивните тела се извадени од местото на несреќата во попладневните часови, како и автомобилот во кој загинаа.

Ова се четирите загинати момчиња

Две од момчињата имале по 19 години, еден 18 и еден 20 години.

– Нашата пријателка го прославуваше осумнаесеттиот роденден. Бевме заедно – вели за Нова.рс еден другар на загинатите млади луѓе, кој рекол дека таа вечер биле многу расположени:

Автомобилот е извлечен

„Не ги видов како пијат. Во шок сум. Не знам ни зошто се упатија во тој правец“.