Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во скопското село Батинцe.

Од МВР за ТВ21 потврдуваат дека во несреќата загинал 49-годишен маж од село Батинце.

„Околу 20.00 часот е пријавено дека во с,Батинци се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ Шкода Октавија ,управувано од Н. Р.(1972) од с.Батинци и ПМВ БМВ Од незгодата. Н.Р починал од добиените повреди, а возачот на БМВ е пренесен во клинички центар. Упатени полициски службеници на лице место“, велат од МВР за ТВ21.